Çok Amaçlı Sahalar

Çok Amaçlı Sahalar; tenis, basketbol, voleybol sporlarının tek bir sahada gerçekleştirilebildiği sahalardır. Çok Amaçlı Sahalar, hem açık hem de kapalı olarak yapılabilmektedir. Kullanışlı, pratik ve birden çok oyunun oynanmasına olanak sağlayan çok amaçlı sahalar düşük maliyetlidir. Genellikle okullarda, sitelerde ve otellerde çok amaçlı sahalar kullanılmaktadır. Yaygın olarak 18x36m ölçülerinde yapılmaktadır.

Çok Amaçlı Saha Yapımı’nda uzmanlaşmış MERETUK, çok amaçlı sahaları anahtar teslimi olarak 3-4 hafta içerisinde gerçekleştirmekte ve sizlere sunmaktadır.

Yapım, montaj ve ince detay çalışmalarından sonra teslim işlemlerine kadar yanınızda yer alan Meretuk, diğer spor sahaları projelerinde de sizlere destek oluyor. Bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Çok Amaçlı Pist Yapımı ve Ölçüleri

Atletizm pistinin uzunluğu 400 metredir. 400 metre denilen bu uzunluk kulvarların en içte olanının koşu çizgisinin mesafesidir. Pistin en iç kenarının standart uzunluğu 398 metre 11 santimetredir. Ancak koşucu pistin en dış kısmından koşmaya devam ederse bu uzunluk ise 453 metreyi bulmaktadır.

Atletizm Pisti Yapımı’nda uzmanlaşmış Meretuk, Spor Sahası inşa işlerini kısa bir sürede anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.

Çok Amaçlı Pist Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

 

Poliüretan Zemin Atletizm Pisti

 

Poliüretan Zemin Atletizm Pistleri, Avrupa Birliğinin teknik standartlarını belirleyen Alman Standartları Kuruluşu DIN ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (International Association of Athletics Federations – IAAF) normlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Profesyonel nitelik taşıyan organizasyonlar için uygun zeminler olan Poliüretan Zeminli Atletizm Pistleri her türlü hava koşulunda müsabakaların yapılabilmesine olanak verir. Dolayısıyla her mevsim kullanılabilecek, açık hava atletizm pistleri olarak spor etkinliklerine ev sahipliği yapabilirler.

Sandviç Sistem Atletizm Pisti

Sandviç Sistem Atletizm Pistleri, Avrupa Birliğinin teknik standartlarını belirleyen Alman Standartları Kuruluşu DIN ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (International Association of Athletics Federations – IAAF) normlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Sandviç sistem atletizm pistleri iki katmandan oluşmaktadır. Alt katmanda 10 cm asfat tabaka ve üst katmanda kauçuk sistem zemin kaplama katmanları bulunmaktadır. Sandviç sistem EPDM katman, poliüretan katman, elastik tabaka ve primer tabakadan oluşmaktadır.

Spray Coating Sistem Atletizm Pisti

Spray Coating Sistem Atletizm Pistleri; Avrupa Birliğinin teknik standartlarını belirleyen Alman Standartları Kuruluşu DIN ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (International Association of Athletics Federations – IAAF) normlarına uygun olarak yapılmaktadır. Spray coating sistemi; darbe emici özelliği yüksek, uygulaması kolay ve tekstürlü son yüzeye sahip ekonomik bir EPDM kaplama sistemidir. Çok katmanlı olacak şekilde uygulaması yapılmaktadır. İstenilen kalınlıkta esnek lastik katman üzerine sprey makinası ile püskürtme yapılarak uygulanır. Temel katman, SBR granül katmanın poliüretan bağlayıcılarla birleşiminden oluşur. Temel katmanın yüzeyi, poliüretan dolgu ve ince EPDM granüllerle kaplanır.

Tartan Zemin Atletizm Pisti

Tartan Zemin Atletizm Pistleri, Avrupa Birliğinin teknik standartlarını belirleyen Alman Standartları Kuruluşu DIN ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (International Association of Athletics Federations – IAAF) normlarına uygun olarak yapılmaktadır. Tartan zemin, iki katmandan oluşup, su geçirgen özelliğe sahiptir. Ham maddeleri EPDM ve SBR granül olan esnek bir spor zeminidir. Genellikle altta 8mm SBR kauçuk ve üstte 5mm kiremit rengi EPDM kauçuktan yapılmaktadır. Bu zeminler sıcak kauçuğun yerinde döküm yapılması ve finişer marifeti ile yapılmaktadır. Aşınma direnci oldukça yüksek ve emicilik özelliği güçlü malzemelerdir.