Futbol Sahaları

Futbol sahaları için üretilen MERETUK suni çim modelleri, oyuncu güvenliği, top performansı ve zemin dayanıklılığı için yüksek kalite standartlarında üretilmektedir. Yumuşak ve aşınmaz sentetik çim dokusu, oyuncuların sakatlık riskini minimum seviyeye indirir. Her türlü hava koşulunda kullanıma dayanıklı şekilde tasarlanmıştır. Yağmurlu havalarda kullanıma olanak sağlarken, güneş ışınlarından etkilenmez. Oyuncu güvenliği ve performansının yanı sıra istikrarlı top sekmesi sağlayarak oyunun kalitesini artırır.

Doğal çime benzer görünümü, düşük bakım maliyeti, daha uzun oyun süresi, oyuncu güvenliği, top performansı ve tüm hava koşullarında kullanım özellikleri ile yeni nesil suni çim zeminlerimiz, modern futbol sahasının tüm ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Açık Halı Saha ortalama 4 Hafta içerisinde teslim edilmektedir.
Kapalı Halı Saha ortalama 6-8 Hafta içerisinde teslim edilmektedir.
Nizami Futbol Sahası ortalama 6-8 Hafta içerisinde teslim edilmektedir.
Mini Futbol Sahası ortalama 4 Hafta içerisinde teslim edilmektedir.

Yapım, montaj ve ince detay çalışmalarından sonra teslim işlemlerine kadar yanınızda yer alan Meretuk, diğer spor sahaları projelerinde de sizlere destek oluyor. Bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Futbol Sahası Yapımı ve Ölçüleri

Standart bir futbol sahasının boyu 90-120 metre arasında olmalıdır. Uluslararası standartlarda yapılan stadyumlarda ise bu ölçüler 105-120 metre arasındadır.

Standart bir futbol sahasının eni 45-90 metre arasında olmalıdır. Uluslararası standartlarda yapılan stadyumlarda ise bu ölçüler 64-75 metre arasındadır.

Oyunun oynandığı saha, ortadan çizgiyle 2’ye ayrılır. Sahasın tam ortasında oyunun başladığı ve çapı 9 metre 15 santimetredir. Penaltı noktası ise kaleye 11 metre uzaklıktadır.

Futbol Sahası yapımında uzmanlaşmış Meretuk, Spor sahası inşa işlerini kısa bir sürede anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.

Meretuk’un Projelendirdiği Futbol Sahası Türleri:

 

Açık Halı Saha

Açık Halı Sahalar; yanları tel örgülü, tavanı file ile kaplı bir sistem olup zeminde üçüncü ve dördüncü nesil suni çim halılar kullanılmaktadır. Meretuk’un uzman ve deneyimli ekibi ile 4 hafta sürede anahtar teslimi olarak yapılabilmektedir.
 
Açık Halı Sahaları ve Mini Futbol Sahaları yaygın olarak 20x40m ile 30x60m arasında değişen ölçülerde yapılmaktadır.
 
Meretuk FİFA Sertifikaları standartlarında halı sahalar ve projeler üreterek müşterilerini memnun eder.

Kapalı Futbol Sahası

Kapalı Halı Sahalar; saha yanları ve saha üzeri statik hesaplara uygun olarak konstrüksiyon sistemiyle kapatılır. Konstrüksiyon üzeri branda veya cam elyaf malzemeden mamul oluklu malzeme ile kaplanır. Saha yanları istenirse açılır-kapanır yapılabilir.

Saha zemininde üçüncü ve dördüncü nesil çim halılar kullanılıp, Meretuk’un uzman ve deneyimli ekibiyle 6-8 hafta süre içerisinde anahtar teslim yapılır. Tavsiye edilen saha ölçüleri; 20x40m ile 30x60m arasında değişmektedir.

Nizami Futbol Sahası

Profesyonel ve amatör futbol kulüpleri tarafından tercih edilen Sentetik Çim Nizami Futbol Sahaları «FIFA QUALITY» ve «FIFA QUALITY PRO» standartlarında yapılabilmektedir. Suni Çim Nizami sahalar; Uluslararası FIFA Standartlarına göre minimum 45x90m maksimum 90x120m ölçülerinde yapılmaktadır.

Meretuk nizami sahalardaki altyapı ve üst yapı deneyimiyle tesisi 6-8 hafta gibi bir sürede anahtar teslim olarak hizmete sunmaktadır.