Voleybol Sahaları

Voleybol sahası yapımı alanında profesyonel hizmet veren firmamız anahtar teslimi, voleybol sahaları inşa etmektedir.

Voleybol sahaları, genellikle 18 x 9m’lik bir alanı ortadan ikiye bölen bir file ve saha çizgilerinden oluşan spor alanlarıdır. Voleybol genellikle iki kişi ile oynanan bir oyundur ve voleybol sahaları da buna uygun üretilir. Günümüzde bu spora ilgi giderek artmakta ve voleybol sahalarına olan talep de hızla çoğalmaktadır. Engelliler için yapılan voleybol sahaları, plaj voleybol sahaları, havuz voleybol sahaları gibi birçok çeşidi de mevcuttur.  Voleybol sahası yapımı diğerlerine oranla daha kolay ve kısa sürede tamamlanır. Kendine ait bir yapısı vardır ve özenle tasarlanması gerekmektedir. Voleybol sahalarının maliyeti de kullanım amacı ve malzemelere göre değişkenlik göstermektedir.

Yapım, montaj ve ince detay çalışmalarından sonra teslim işlemlerine kadar yanınızda yer alan Meretuk, diğer spor sahaları projelerinde de sizlere destek oluyor. Bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Voleybol Sahası Yapımı ve Ölçüleri

Voleybol saha ölçüleri standart bir boyutu temsil eder. Bu ölçü 18 x 9m’dir. Sahayı tam ortadan bir çizgi ve bu çizgiyi de file böler. Bu file uzunluğu ise erkek ve kadın oyunculara göre değişir. Erkeklerde 2.34 metre, kadınlarda ise 2.24 metre tercih edilir. File etrafı 3’er metrelik alanlara bölünmüştür. Bu alana serbest bölge denir. Geriye kalan bölge ise iki tarafta da olmak üzere 9 metredir. Voleybol sahalarının maliyeti kullanılan malzeme, zemin çeşidi, kullanım yeri ve kullanım amacına göre belirlenmektedir.

Atletizm Pisti Yapımı’nda uzmanlaşmış Meretuk, Voleybol sahası inşa işlerini kısa bir sürede anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.

Voleybol Sahası Yapımında Kullanılan Zemin Uygulamaları:

Akrilik Zeminli Voleybol Sahası

Akrilik Zemin, açık ve kapalı voleybol sahası uygulamaları için çabuk kuruyan, UV ışınlarına dayanıklı ve her türlü hava koşulların uygun bir sistemdir. Akrilik zemin 2mm veya 3mm olarak uygulanabilmektedir. Akrilik zemin sistemi bitüm modifiye sentetik yüzey düzenleyici, sentetik kaplama ve sentetik son kat akrilik boyadan oluşmaktadır.

Cushion Akrilik Sistem bitüm modifiye akrilik veya lastik tozu dolgulu, cushion, yüzey düzenleyici, akrilik kaplama ve akrilik son kat boya katmanlarında oluşmaktadır.

Tartan Zeminli Voleybol Sahası

Tartan Zemin, sistem iki tabakadan oluşup, su geçirgen özelliğe sahiptir. EPDM tabaka üstte, SBR granül tabaka alttadır. Granül tabakalar binder denen madde ile sıcak olarak karıştırılır.

Tartan zemin genellikle 8mm + 5mm olarak tatbik edilir. Finişer denilen makine ile EPDM granül ve SBR granül yerinde döküm sıcak olarak uygulanır.

Parke Zeminli Voleybol Sahası

Spor Parke Zeminleri, ahşap spor zeminlerimiz yenilikçi tasarımı, enerji geri kazanımı, güç sarfiyatının azaltılması ve topun sekme özelliği sayesinde sporcuların ergonomik ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Parke zemini, çok katmanlı bir sistemden oluşmaktadır.

Ahşap zemine, alt tabakada kullanılan özel kauçuk destek sistemi ile esneklik sağlanmaktadır. Parke zeminlerimiz mükemmel kayma direnci, çizilme mukavemeti ve dayanıklılığı sağlayabilmek için farklı parametrelerde düzenli olarak kalite testlerinden geçmektedir.

Poliüretan Zeminli Voleybol Sahası

Poliüretan Zemin,tek parça halinde uygulanan, esnek, kayma ve aşınma yapmayan, birçok renk seçeneği bulunan bir zemin kaplama türüdür. Poliüretan zemin kaplama ile mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. İç ve dış mekanlara uygulanabilen poliüretan kaplama; çizilmeye, güneş ışınlarına, her türlü aşınma ve deformasyonlara karşı dayanıklıdır. Tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplama malzemesidir.