Tenis Kortları

Tenis Kortları, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen norm ve standartlara göre inşa edilmekte olup, ITF tarafından gerekli testler yapılarak ITF sertifikalı olarak tarafınıza teslim edilmektedir. Bu standartlara göre tenis kortu yapım alanı, boyda 36 metre ende ise 18 metre toplamda ise 668 metrekare olarak belirlenmiştir.

Tenis kortları uluslararası ölçülerin dışında amatör kullanımlar ve hobi için daha ufak veya daha büyük ölçülerde yapabilmekteyiz. Özellikle sitelerde ve müstakil yaşam alanlarında oldukça sık tercih edilmektedir.

Yapım, montaj ve ince detay çalışmalarından sonra teslim işlemlerine kadar yanınızda yer alan Meretuk, diğer spor sahaları projelerinde de sizlere destek oluyor. Bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Tenis Kortu Özellikleri

Profesyonel tenis karşılaşmaları genellikle açık ve tribünlü kortlarda yapılmaktadır. Açık kortlar için tribün çeşitlerimiz portatif veya sabit tribün olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca tribünlerin üzeri isteğe göre özel çelik konstrüksiyon yapılar ile kapatılabilmektedir.

Profesyonel kortlar dışında açık tenis kortları en çok tercih edilen ve ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Toplu konut sitelerinin bahçelerinde, okul bahçelerinde, belediyelerin ücretsiz tenis kortlarında, otel spor alanlarında ve büyük spor salonlarının bahçelerinde çeşitli zeminlerde (genellikle akrilik zemin olarak) yapılması tercih ediliyor.

Kapalı tenis kortu yapımı tercih eden müşterilerimiz genellikle ticari amaçlı tenis oynatan ve tenis okulu sahibi olan kişilerdir. Bu hususta günün her saatinde ve her yaştan müşteriye güneşten veya kış şartlarından etkilenmeden tenis oynama imkanı sunulabilmektedir.

Kapalı tenis kortları Meretuk tarafından çelik konstrüksiyon olarak yapılmaktadır. Çelik konstrüksiyon ile üzeri kapatılmış kortlar branda veya özel PVC kaplama ürünlerimiz ile izole edilir. Bu tür kapalı tenis sahası balon kortlara göre çok daha sağlam ve havadardır. İstenildiği zaman sahanın bütün yan brandaları açılabilmekte ve sürekli hava akışı sağlanabilmektedir.

 

Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

Sentetik Çim Tenis Kortu

Sentetik Çim Tenis Kortları, Meretuk’un uzman ve deneyimli ekibiyle 3-4 hafta gibi kısa bir sürede teslim edilmektedir.

Altyapı, demir işleri, tel örgü, aydınlatma, suni çim halı serilmesi ve tenis filesi takılması ile anahtar teslim olarak tenis kortları yapılmaktadır. Suni Çim Tenis Kortları açık veya kapalı olarak inşa edilebilmektedir.

Tartan Zeminli Tenis Kortu

Tartan Tenis Kortları, tenis kortları zemin malzemeleri ve diğer ekipmanlarının üretimiyle uygulamaları alanında uzmanlaşmış bulunan Meretuk, genel olarak anahtar teslimi kort inşa işlerini 3 – 4 hafta gibi kısa sürelerde gerçekleştirmektedir.

Tartan Zemin Tenis Kortları açık veya kapalı olarak inşa edilebilmektedir.

Akrilik Zeminli Tenis Kortu

Akrilik Tenis Kortları, tenis kortu zemin çeşitlerinde uzmanlaşmış olan Meretuk, akrilik tenis kortunun yapımını 3 – 4 hafta gibi kısa bir sürede anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.

Akrilik Tenis Kortları; Akrilik Zemin ve Cushion Akrilik Zemin olarak iki çeşittir. Akrilik Zemin Tenis Kortları açık veya kapalı olarak inşa edilebilmektedir.